معاون امر به معروف و نهی از منکر مؤتلفه: استقبال از طرح اولیاء در استان ها/ توسعه فعالیت ها و حرکت در جهت نقشه راه مقام معظم رهبری

۱۳۹۵-۰۷-۲۲ نظرات

معاون امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی گزارشی از عملکرد این معاونت در اجلاس دبیران استان ها ارائه کرد.

بومیان با اشاره به اختصاص بخش عمده ای از سخنان نورزی مقام معظم رهبری در جوار حرم مطهر رضوی گفت: این بیانات نشان دهنده اهمیت این فریضه الهی است و ما باید به این فریضه توجه ویژه ای داشته باشیم. محورهایی که ایشان در سخنان خود به عنوان مهم ترین معروف ها و مهم ترین منکرها اشاره داشتند، بیانگر این است که امر به معروف و نهی از منکر محدود به یک موضوع و یک حرکت نیست، بلکه شامل تمام شئونات جامعه اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می شود.

وی در ادامه افزود: حرکت این معاونت در سال ۹۴ درجهت نقشه راه مقام معظم رهبری است و فعالیت امر به معروف و نهی از منکر نسبت به گذشته توسعه یافته و محدود به تذکر لسانی درباره عفاف و حجاب نیست.

بومیان با بیان گزارش عملکرد مسئولین امر به معروف استان ها در فصل بهار گفت: بیش از نیمی از دفاتر حزب در مراکز استان ها در زمینه امر به معروف فعالیت دارند و عملکرد آنها نسبت به فصل قبل افزایش یافته است. بومیان با اشاره به اجرای طرح اولیاء افزود: این طرح در سطح استان ها درحال برگزاری است و تاکنون بیش از ۶۰۰ نیرو در سراسر کشور جذب آن شده اند و با استقبال خوبی مواجه شده است.

وی همچنین به فعالیت این معاونت در فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های موجود در فضای مجازی از برنامه های این معاونت به شمار می رود که کارگروه فضای مجازی درباره آن مشغول بررسی و برنامه ریزی است.

معاون امر به معروف مؤتلفه همچنین به برگزاری «طرح رمضان» اشاره کرد و افزود: این طرح در مدت ماه مبارک رمضان در ۱۵ استان اجرا شد و مورد استقبال مردم و نهادها و شخصیتهای استانی قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به ماجرای اکران فیلم رستاخیز گفت: حرکت امر به معروف و نهی از منکر، یک حرکت اصلاحی است و براساس موازین اسلامی انجام می شود. تندروی در این موارد پسندیده نیست و ما نباید در نهی از منکر دچار تندروی شویم.

PrintFriendly and PDF

نظرات

مشاهده گفتگو

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک دیدگاه.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.