مرامنامه حزب مؤتلفه اسلامي

۱۳۹۳-۱۱-۰۷ نظرات

مقدمه :
خداوند سبحان، جهان هستي را براي هدف متعالي خلق كرده و انسان را با ويژگي‌هاي خاص براي رسيدن به مقام عبوديت و « خليفه‌اللهي » آفريده و توان و اختيارش داده تا حق را از باطل، و راه را از چاه باز شناسد و منزلت خويش را با اراده و نيت و عمل خالص به‌دست آورد .
خداوند متعال براي هدايت و اداره انسان‌ها، بندگان برگزيده خويش را به رسالت مبعوث و دين اسلام را به توسط خاتم انبياء حضرت محمد مصطفي صلي‌الله عليه و آله و سلم كاملترين آيين فلاح و رستگاري تعيين فرموده است .
قرآن و عترت را براي شناخت راه‌ها و نجات از گمراهي‌ها قرار داده و تمسك به اين دو ثقل را موجب نجات از شبهات و ضلالت‌ها و دستيابي به كوثر و فلاح دانسته است و رمز سعادت دنيا و آخرت را در اطاعت از خدا و رسول گرامي صلي‌الله عليه و آله و سلم و اولي‌الامر مقرر داشته و در زمان غيبت كبراي امام عصر عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف، مسلمانان متعهد را به پاسداري از ارزش‌هاي الهي، در مقابل تمام تهاجمات و توطئه‌ها و فريب‌هاي مستكبرين و كافرين و منافقين و اعداءالله فراخوانده و وظيفه جهاد و قيام في‌سبيل‌الله را تحت رهبري ولايت فقيه عادل، برعهده همه خواستاران حاكميت اسلام گذاشته تا مستضعفين خداجوي جهان را از هرگونه استضعاف رهانيده و آنها را به امامت زمين و به « وراثت حقه » برسانند و اين در هرزمان و در هرمكان و در هر جامعه تا قيام قيامت استمرار دارد . زيرا هر روز عاشورا و هر سرزمين كربلاست .
در عاشوراي زمان ما، امام خميني رحمه‌الله عليه كه فرزند برومندي از تبار امام حسين عليه‌السلام بود،‌ در سال ۱۳۴۱ از امت براي نجات اسلام استنصار كرد. مسلمانان آگاه و ولايت‌پذير، نداي امام را لبيك گفتند و در طول ۱۶ سال با فداكاري و ايثار و اخلاص در تبعيت از امام و رهبر بزرگ انقلاب اسلامي،‌ انواع رنج‌ها و سختي‌ها را پذيرا شدند و از زندان و شكنجه و تبعيد و توپ و تانك و مسلسل نهراسيدند تا به توفيق خداوند متعال و رهبري امام، و مديريت و درايت ياران خالصش در فرخنده روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پيروزي رسيدند و جمهوري اسلامي ايران تأسيس يافت .
پس از پيروزي انقلاب اسلامي، توطئه‌هاي استكبار جهاني و عوامل مزدورش شدت يافت ولي بحمدالله امت خداجوي ايران، با دفاع از نظام مقدس اسلامي، تحت رهبري امام خميني رحمه‌الله عليه توانست همه توطئه‌هاي داخلي و خارجي را درهم شكند و حاكميت اسلام را بر ايران تثبيت نمايد و اسلام را در كشورهاي اسلامي و در صحنه‌هاي جهاني قدرتي نو ببخشد و با استمرار انقلاب اسلامي اميد ايجاد كند كه ان‌شاءلله اين حركت توانمند الهي به حكومت عدل جهاني اسلام به رهبري امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف بينجامد .
درطول اين مدت حضور عظيم و گسترش توده‌هاي ميليوني مردم در صحنه‌هاي مختلف از بهترين جلوه‌هاي انقلاب و از مهم‌ترين پشتوانه‌هاي نظام مردمي اسلامي بود .
به‌هم پيوستن قطره‌ها،‌ و وحدت و اتحاد مردم نيرويي را پديد آورد كه رهبري انقلاب پس‌از اضمحلال قدرت جهنمي طاغوت، توطئه‌ها و تهاجم‌هاي استكبار جهاني و مزدوران آن را در هم شكست و سازندگي خرابي‌ها و ويراني‌هاي گذشته را علي‌رغم كارشكني‌ها و معضلات به جا مانده از دوران ستمشاهي و سلطه استعمار ميسر گردانيد. امام خميني رحمت‌الله عليه منادي و دعوت‌كننده مردم به اين اتحاد بود و از سال ۱۳۴۱ آنها را به همبستگي در مقابل طاغوت و استكبار فراخواند و به متدينين دستور متشكل شدن داد .
« مؤتلفه اسلامي » اولين تشكلي بود كه در لبيك به نداي استنصار امام،‌ به دستور ايشان متشكل گرديد و توانست نقشي مهم در شكل‌دهي مجاهدان و مبارزان راه خدا ايفا نمايد و به فرموده شهيد مظلوم آيت‌الله بهشتي: « پركار، پرتوان، باايمان، پرشور، پرحركت و سخت‌كوش و حماسي توانست حركت اسلامي و انقلاب اسلامي را در متن توده‌ها آغاز و ادامه دهد… مؤتلفه متعهد بود كه حركت بايد در رابطه با مرجعيت و روحانيت مبارز و متعهد جلو برود و هويت اصيل )اسلامي) خودش را حفظ كند… وابسته به امت بود و امامت ».
« مؤتلفه اسلامي » توانست براي اولين بار در تاريخ معاصر ايران، تشكلي سياسي عقيدتي، تحت رهبري ولي فقيه عادل زمان و مرجع تقليد و تحت نظارت و هدايت شوراي روحانيت و به دور از الگوپذيري از سازمان‌ها و احزاب شرقي و غربي، پديد آورد و شعار « مقلد » بودن به معناي واقعي و اصيل را مطرح سازد .
« مؤتلفه اسلامي »، در طي دوران فعاليت خود و در فراز و نشيب‌هاي فراوان اين دوران طولاني، مقلد امام و در خط راستين امام باقي‌ ماند، و با خدمت مخلصانه خويش رضايت خاطر او را كه در رضاي خداي متعال بود،‌ حفظ نمود و عناصر اصلي مؤتلفه اسلامي بارها مشمول الطاف و دعاهاي خيرآفرين امام خميني رحمه‌الله عليه شدند و در اسفندماه سال ۱۳۶۷ امام خميني رحمه‌الله عليه با درخواست برادران مؤتلفه اسلامي براي انسجام گسترده و تشكيلاتي مؤتلفه موافقت كردند و فرمودند: « هرطور صلاح بدانيد، من موافقم».
پس از رحلت امام خميني رحمه‌الله عليه برادران مؤتلفه اسلامي افتخاري مجدد يافتند كه حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي مدظله‌العالي ولي فقيه عادل زمان و رهبر عاليقدر انقلاب اسلامي،‌ استمرار و تداوم تشكل مؤتلفه اسلامي را تأييد فرمودند .

« والحمدلله علي ما هدنا «تعريف‌ :

مؤتلفه اسلامي تشكلي است كه اعتقاد به اسلام ناب محمدي صل‌الله عليه وآله وسلم و ايمان كامل به اصل امامت و ولايت فقيه عادل دارد و ملتزم به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران است و تشكيل آن مورد تأييد امام خميني رحمه‌الله عليه و مقام معظم ولايت فقيه « حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي مدظله‌العالي » قرار گرفته است .
مؤتلفه اسلامي خود را از انصار مقام ولايت فقيه و پيرو روحانيت اصيل و مبارز اسلامي و بازوي نظام جمهوري اسلامي و خدمتگزار مردم ) درمحدوده توان تشكيلاتي خويش) مي‌داند .
اهداف :
مؤتلفه اسلامي انگيزه اصلي خويش را انجام وظيفه و اداي تكليف شرعي در هرزمان و مكان و كسب رضوان‌الله مي‌داند و تلاش خواهد داشت كه از هرگونه ناخالصي و شرك‌هاي آشكار و پنهان بركنار بماند .
مؤتلفه اسلامي به تبعيت از رهنمودهاي امام خميني رضوان‌الله تعالي عليه هدف از تشكل را دعوت به خدا مي‌داند نه دعوت به خود و در رسيدن به اين هدف، رهنمودهاي ولي فقيه زمان را به عنوان بهترين معيار و راهنما قبول دارد .
هدف اصلي مؤتلفه، ساختن جامعه‌اي اسلامي از اعضاء‌ و طرفداران در درون تشكل است كه نمونه باشد و همچنين پاسداري از ارزش‌ها و انقلاب اسلامي و راه امام خميني رحمه‌الله عليه در ايجاد امت بزرگ و سعادتمند اسلامي مي‌باشد .
برنامه‌هاي مؤتلفه اسلامي براساس اسلام ناب محمدي صلي‌الله عليه و آله وسلم و اصول انقلابي و رهنمودهاي امام خميني رحمه‌الله عليه و ولي فقيه زمان و نطبق با قوانين و مقررات جمهوري اسلامي مي‌باشد .
خط مشي :
براساس اهداف ياد شده، مؤتلفه اسلامي افرادي را كه راه خدا را انتخاب مي‌كنند و مي‌خواهند در تشكلي خداپسندانه و در ارتباط با مقام معظم ولايت فقيه، به شناخت اسلام و عمل خالصانه به آن،‌ و شناساندن اسلام به ديگران، و انجام تكليف و وظايف شرعي در هرزمان بپردازند، با يكديگر مرتبط مي‌كند و مي‌كوشد اين تشكل مصداق كامل فرمايش شهيد بهشتي رحمه‌الله عليه باشد كه فرمود :
»
اميدوارم كه حركت در خط اخلاص، در خط ايمان به خدا، ايمان به وحي، ايمان به معاد،‌ و جهاد با جان و مال همگي ما بيشتر به ثمر برسد و حكم كلمه طيبه و پاكيزه‌اي را داشته باشد كه ريشه‌هايش در اعماق زمين و شاخه‌هايش در فضاي بيكران آسمان‌ها باشد و هر روز ميوه‌ها و بار و بر مطلوب تازه‌اي را به بشريت و تاريخ عرضه كنيم . «

» ان‌شاءالله «

PrintFriendly and PDF

نظرات

مشاهده گفتگو

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک دیدگاه.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.