بیانیه شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی درباره بزرگداشت دهه امر به معروف و نهی از منکر

۱۳۹۵-۰۷-۱۸ نظرات

محرم یادآور نهضت خونین عاشوراست که ثمره اش بقا و تثبیت اسلام ناب محمدی (ص) بود و اوج تجلی آن در حماسة باشکوه و جهانی اربعین است.

محرم همچنان که نام مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و انصار شهیدش را در دنیا طنین انداز می کند، یادآور هدف اصلی نهضت عاشورا، یعنی «امر به معروف و نهی از منکر» است.

ندای «هل من ناصر» حضرت سیدالشهدا(ع) از زبان مبارک فرزندش امام زمان حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنافداه همچنان بلند است و نصرت آن حضرت و استمرار نهضت حسینی، همانا اجرای فریضه مهم «امر به معروف و نهی از منکر» است که تمام فرائض باآن اقامه می شود.

بالاترین معروف، افزایش معرفت نسبت به امام زمان ارواحنافداه و کسب خشنودی آن حضرت که امروز در پیروی کامل از نایب برحقش، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی، ولی امر مسلمین و رهبر انقلاب اسلامی تجلی یافته است.

مهم ترین معروف در شرایط کنونی، حفظ نظام اسلامی و استکبارستیزی و مهم ترین منکر نیز، تضعیف نظام و سازش با استکبار است.

نظام مقدس جمهوری اسلامی که ثمرة مجاهدت های امام راحل (ره) و خون پاک شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، بستری برای اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر می باشد و مسئولین نظام و در رأس آنها رییس جمهور محترم باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و در گسترش معروف ها و از بین بردن منکرها در جامعه اسلامی بکوشند و هرگونه قصور در این زمینه، منکری بزرگ و خیانت به شهیدان والامقام و ملت شریف ایران است.

دغدغه مهم مسئولین کشور در تبعیت از فرمان ولی فقیه و رهبر حکیم انقلاب اسلامی، باید اقدام و عمل در اجرای اقتصاد مقاومتی و پرهیز از اتکا به دولت های غربی باشد که همواره و در مقاطع مختلف، از دشمنی با نظام اسلامی و این ملت بزرگوار دریغ نکرده اند.

ملتی که هویتش را از قرآن و اهل بیت (ع) دارد و در این راه ۱۴ قرن ثابت قدم بوده و در دوران تاریک و سراسر ظلم طاغوت، باوجود همه فشارها و تهدیدها از آرمان های مقدس خویش دست برنداشته، هرگز اجازه نخواهد داد ارزش­های اسلامی جای خود را به فرهنگ منحط غربی بدهند و این مطالبه مهمی است که قاطبه ملت مسلمان ایران آن را بارها فریاد زده و بدیهی است مسئولین و در رأس آنان رییس جمهور محترم، در جهت اجرای این مطالبه حرکت نمایند.

امروز نگرانی ملت آگاه و ولایتمدار ایران اسلامی تنها عفاف و حجاب نیست، بلکه حیا و غیرتی است که متأسفانهدر سایه غفلت و توجیه و تسامح برخی مسئولین امر، با هجوم الگوهای غیراخلاقی و ضدارزشی غرب، از این جامعه رخت برمی بندد و جای خود را به فساد و بی بند وباری می دهد.

جوانان و نوجوانان این سرزمین که امنیت و آرامش خویش را مرهون دلاورمردی و از جان گذشتگی جوانان و نوجوانان کربلای ایران هستند، امروز در معرض تهدیدهای فضای مجازی قرار گرفته اند و در این نبرد سخت فرهنگی، نیاز به حمایت دارند.

امروز ایستادگی و قدرت نرم ملت دلیر ایران، بزرگ ترین معروف است و همه آحاد این کشور، بویژه جوانان باید در مسیر جهاد کبیر و پیشرفت این مرز و بوم تلاش نمایند و با سبک زندگی اسلامی زمینه های تمدن نوین اسلامی را فراهم کنند.

حفظ عزت و آبروی ملت ایران، اعتلای فرهنگ، سلامت محیط اخلاقی و خانوادگی، تکثیر و تربیت نسل مؤمن، رونق دادن به اقتصاد و تولید، گسترش علم و فناوری، استقرار عدالت قضایی و عدالت اقتصادی از مهم ترین معروف هایی است که همگان اعم از مسئولین و مردم باید به آن عمل کنند.

ارزشمندترین معروف برای مسئولین، خدمت به مردم در چارچوب قانون و با حقوق متعارف و پرهیز از اشرافی گری و قدرت طلبی و مقابله با فساد اداری است. پسندیده ترین معروف برای مردم نیز عمل به قانون و امر و نهی قانونی مسئولین و پاسداری از ارزش­های اسلامی است.

مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی در ایام عزای حضرت سیدالشهدا (ع) با تأسی به آن حضرت و ترویج فرهنگ عاشورا، با انحراف و تشیع انگلیسی مقابله خواهد کرد و حتی در عرصه ورزش و بازی های ملی نیز شور و شعور حسینی را به جای شادی و هیجان، به نمایش خواهد گذاشت.

شورای امر به معروف و نهی از منکر

حزب مؤتلفه اسلامی

محرم الحرام ۱۴۳۸ ـ مهر ۱۳۹۵

 

 

PrintFriendly and PDF

نظرات

مشاهده گفتگو

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک دیدگاه.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.