به بهانه فرا رسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛ ۱۳ آبان؛ روز ناقوس نابودی استکبار و صهیونیسم

۱۳۹۵-۰۸-۱۱ نظرات

واژه حماسه در انقلاب اسلامي ما به وقايع مهم و سرنوشت‌ساز كشور اطلاق شده كه در تاريخ ملت تأثير قابل توجهي گذاشته است.

حماسه ۱۵ خرداد – حماسه ۱۹ دي – حماسه ۲۲ بهمن – حماسه دفاع مقدس – حماسه ۳ خرداد – حماسه ۱۳ آبان – حماسه ۲۳ تير و حماسه ۹ دي از جمله اين حماسه‌ها هستندكه فلسفه هر كدام قابل تبيين و تأمل است.

حماسه‌هاي سياسي والاترين جلوه خودآگاهي تاريخي يك ملت است زيرا وقتي ملتي به خود آگاهي مي‌رسد و توانايي‌ها و استعدادها و قدرت ذاتي خود را مي‌شناسد دست به حماسه مي‌زند. ملت ايران در انگاره خويش الگويي از امت اسلامي دارد كه بر اساس جهان‌بيني او شكل گرفته و براي دستيابي بدان تلاش مي‌كند و مكرر حماسه مي‌آفريند.

بنابر اين حماسه سياسي آئينه تمام نماي زندگي، انديشه و ايمان و باورهاي ملتند. وحدت صفوف شیعه و سنی در استکبار ستیزی در سیزده آبان فریاد توحید علیه شرک و نفاق و جلوه‌ای از مبارزه حق و باطل در طول تاریخ است.

سیزدهم آبان نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی ملت بزرگ ایران و یادآور جهاد مومنان علیه کفر و ظلم و ستم ستمکاران به رهبری شیطان بزرگ آمریکاست. سیزده آبان فریاد توحید علیه شرک و نفاق و جلوه‌ای از مبارزه حق و باطل در طول تاریخ و یادآور ماهیت استکباری آمریکا و تبلور همگرایی و وحدت ملی ملت استوار و همیشه در صحنه ایران اسلامی و تبعیت از ولایت‌فقیه است. درایت و هوشمندی ولایت‌فقیه و رهبری انقلاب اسلامی در کنار هوشیاری و بصیرت مثال‌زدنی مردم انقلابی و رشید ایران، نه تنها نظام، انقلاب و میهن اسلامی را در برابر طوفان هجمه‌ها و توطئه‌های سهمگین استکباری حفظ کرده است، بلکه آن را به موتور محرکه و الگوی نافذ و جامعی برای شکل‌گیری نهضت‌ بیداری اسلامی و فراگیر شدن امواج ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی در جای‌جای عالم مبدل ساخته است.

عدهاي به بهانه اين كه آمريكا كلامش ملايم تر شده است ميخواهند از اين فرصت استفاده كرده و فضاي كشور را به سوي مذاكرات با آمريكا سوق دهند. اين در حالي است كه امام خامنه اي در ديدار با دانش آموزان در سال ۸۹ فرمودند: رؤساي جمهور آمريكا در دوره هاي مختلف بعد از پيروزي انقلاب خيلي دولا راست شدند، خيلي حرفهاي چرب و نرم زدند، شايد بتوانند اين راه بسته را دوباره باز كنند. ظاهراً حرفهايي ميزنند، اما باطن قضيه همان پنجه چدني است كه زير دستكش مخملي پنهان شده است.

امسال مراسم ۱۳ آبان در حالی برگزار می‌شود که انقلاب اسلامی به یاری خداوند متعال و تائیدات امام عصر (عج) و استقامت و پایداری ملت شریف ایران به جهان صادر شده و آرزو و آرمان امام راحل و شهدای به خون خفته تحقق یافته و بیداری اسلامی و خروش یکپارچه مسلمانان جهان علیه حاکمان دست نشانده استکبار، شمال آفریقا تا جنوب آسیا را در بر گرفته است و مردم اروپا و آمریکا نیز بر علیه صهیونیسم و نظام سرمایه‌داری و لیبرال دموکراسی به پا خاسته‌اند. این حرکت جهانی که بدون شک ریشه در تفکرات انقلاب اسلامی دارد استکبار و صهیونیسم را منزوی کرده و ناقوس نابودی آنها را به صدا درآورده است.

مهدی هنردیده عضو شورای حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر

PrintFriendly and PDF

نظرات

مشاهده گفتگو

بدون نظر!

شما بایدوارد شوید برای ارسال یک دیدگاه.

اطلاعات شما امن خواهد بود!آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. همچنین دیگر داده ها با سوم شخص به اشتراک گذاشته نمی شود.